Kapliczka w Buśnie z w. XIX. Ustawiona na czterech słupach nad rzeczką. Drewniana, czworoboczna, nakryta daszkiem namiotowym. Wewnątrz rzeźba św. Jana Nepomucena oraz krucyfiks o charakterze ludowo-barokowym.
Drewniana kapliczka św. Jana Nepomucena w Busieńcu
Kapliczka w Raciborowicach wzniesiona w. XIX. Drewniana, konstrukcji słupowo-ramowej, oszalowana. Czworoboczna. Dach dwuspadowy, pobity gontem, wsparty od frontu na dwóch słupach. Nad szczytem ozdobny pazdur. Ołtarzyk barokowo ludowy w. XIX, z obrazem Zwiastowania z tegoż okresu. Rzeźby ludowe z w. XIX: 1. Matki Boskiej; 2. Dzieciątka Jezus; 3. św. Jana Nepomucena.
Kapliczka przy dworku Kastorych w Raciborowicach
Kapliczka zbudowana została w 1939 r. w pierwszą rocznice tragicznej śmierci dziedziczki Pani Heleny Kastory.
Zdjęcie przedstawia poświęcenie kapliczki.
/zdjęcia z archiwum Państwa Wolnickich/
Kurmanów
Dawna cerkiew greckokatolicka wzniesiona rzekomo w r. 1790 jako kaplica dworska. W r. 1831 przejęta na cerkiew greckokatolicką, wówczas rozbudowana (kaplice boczne, kopuła, szczyt wsch.), być może w oparciu o teoretyczne projekty archidiec. Piotra Aignera. Zamieniona na cerkiew prawosławną ok. 1875. W r. 1925 przebudowana na szkołę. Klasycystyczna. Elewacja frontowa zwrócona na wschód. Murowana z cegły, otynkowana. Na rzucie krzyża greckiego z wydłużoną częścią frontową, przy ramieniu południowym piętrowa przybudówka. Wnętrze całkowicie przekształcone i podzielone na dwie kondygnacje. Zewnątrz ściany o podziałach ramowych z dwoma obiegającymi gzymsami kordonowymi. Elewacja frontowa z wgłębnym, dwukolumnowym portykiem, ujętym po bokach kanelowanymi lizenami, zwieńczona trójkątnym szczytem na tle schodkowego muru attykowego. Nad nawą czworoboczny tambur podtrzymujący niegdyś kopułę, zniesioną w r. 1956. Pierwotne otwory okienne prostokątne, w kaplicach znacznie wydłużone, zamknięte łukiem półkolistym, w opaskach; obecnie częściowo zamurowane i przekształcone; w tamburze koliste; ponadto szereg nowych otworów wybitych po r. 1925. Od północy drzwi klepkowe. Dachy dwuspadowe i trójpołaciowe, kryte blachą. Epitafium ks. Gaponowicza z 2. Ćw. w. XIX.
Po wojnie w budynku mieściła się szkoła podstawowa, a od niedawna stanowi on własność prywatną.

